CRYSTALİN 5 LİTRE EL VE ORTAM DEZENFEKTANI:

   

* Crystalin , bağışıklık sistemimiz hücrelerinden NÖTROFİL’ lerin, hemen her gün mikroplarla savaşırken ürettiği bir madde olan “HİPOKLORÖZ ASİT” içerir.

    * Crystalin Mikropları öldürmede çok hızlı ve çok etkilidir. Bilinen hastalık yapıcı Bakterileri, Mantarları ve Virüsleri 12 sn- 18 sn. içerisinde 4 farklı noktasından etkileyerek parçalar.
 

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:

 1. Ürünümüz; el ve ortam dezenfektanı olarak kullanılabilir. El ve ortam dezenfektanı şeklinde, sıvı formda kullanım için tasarlanmıştır.

 2. Uygulandıktan sonra artık ve kalıntı bırakmaz, durulama ve yıkama gerektirmez.

 3. Ürünümüz; sıvı, berrak ve renksizdir. Boyar madde içermez ve leke yapmaz.

 4. Ürünümüz; T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nca verilmiş Biyosidal Ürün Ruhsatnamesine sahiptir ve ürünümüzün Sağlık Bakanlığı onaylı prospektüsünde medikal, umumi ve kişisel alanlarda; hijyenik ve cerrahi el yıkama ve ovalama dezenfektanı olarak kullanılabileceği yer almaktadır.

 5. Ürünümüzün Sağlık Bakanlığı Biyosidal Ürün Ruhsatnamesinde hem antiseptik, hem de dezenfektan olduğu yazmaktadır. (Antiseptikler; canlı dokular üzerine; dezenfektanlar ise cansız dokular üzerine uygulanır.)

 6. Ürünümüz; farklı yüzey ve ortamlara da uygulanabilir. Islanmasında sakınca bulunmayan her türlü yüzeyde (yer, duvar, masa yüzeyleri, her türlü cihaz yüzeyleri vb...) kullanıma uygundur.

 7. Ürünümüz; alkole hassas yüzeylerde de kullanılabilir ve malzemeye zarar vermez.

 8. Ürünümüz; medikal, umumi ve kişisel alanlarda; hijyenik ve cerrahi el yıkama, ovalama, el, ortam ve hava dezenfektanı olarak 1/1’den 1/20 oranına kadar sulandırılarak kullanılabilir. Ürünümüzün bu oranlardaki etkinliği ürünün kendisi ile yapılan bilimsel çalışmalarda gösterilmiş ve literatürlerle desteklenmiştir.

 9. Ürünümüzün rahatsız edici kokusu bulunmamaktadır ve hızlı kuruma özelliğine sahiptir.

 10. Ürünümüzün içeriğinde benzalkonyum klorür, oktenidin dihidroklorür, klorheksidin glukonat, povidone iodine, gümüş, poliheksametilen biguanid (poliheksanid hidroklorür), fenol, aldehit,

  kuarterner amonyum bileşiği ve alkol türevi etken maddeler bulunmamaktadır.

 11. Ürünümüz; Elektroliz yöntemiyle Sodyum klorür‘den elde edilen %0,020 oranında (200 ppm) aktif klor içermektedir. Ürünümüz bu özelliği ile daha yüksek aktivite, etkinlik ve konsantrasyon sağlamaktadır.

 12. Ürünümüzün pH ‘ı= 7,1 ± 0,2 yani nötrdür, yakıcı ve toksik değildir.

 13. Ürünümüz; dermatolojik olarak test edilmiş olup, irritasyon yapmaz ve hassas ciltlerde kullanıma uygundur. Ürünümüzün dermatolojik uygunluk-irritasyon test raporu, mikrobiyolojik aktivite belgesi ve etkinlik raporları bulunmaktadır.

 14. Ürünümüz; kısa temas süresi (< 1 dakika) ile hızlı dezenfeksiyon gerçekleştirir.

 15. Ürünümüzün geniş antimikrobiyal etki spektrumu (bakterisidal, fungisidal, antiviral ve antiparaziter etkinliği) vardır. Etki süresi 12 saniye kadar kısa sürede başlamaktadır. Ürünümüzün bu etkileri ürünün kendisi ile yapılan bilimsel çalışmalarda gösterilmiş ve literatürlerle desteklenmiştir.

 16. Ürünümüzün biyofilmi ortadan kaldırıp, altındaki biyofilm üreten mikroorganizmalara karşı da etkili olduğu ürünün kendisi ile yapılan bilimsel çalışmalarda gösterilmiş ve literatürler ile kanıtlanmıştır.

 17. Ürünümüzün; insan vücudundaki keratinosit ve fibroblast hücrelerine zarar vermediği gibi yara iyileşmesini, bu hücrelerin çoğalmasını uyararak arttırdığı ürünün kendisi ile yapılan bilimsel çalışmalarda gösterilmiş ve literatürler ile kanıtlanmıştır.

 1. Ürünümüz doğal içeriği ve formülasyonu sayesinde doku bütünlüğünün bozulduğu enfektif veya non-enfektif tüm doku hasarlarında da kullanılabilmektedir.

 2. Tüm ürün bilgileri ambalaj üzerindeki etiketlerde net ve açıklayıcı olarak Türkçe belirtilmiştir.

 3. Kutu üzerinde lot no, üretim ve son kullanma tarihi belirtilmiştir.

 4. Ürün kapağı üzerinde daha önce açılmadığını gösteren güvenlik koruma bandı vardır.

 5. Ürünümüz ithal değildir; üretimi Türkiye’de yapılmakta olup; tamamen yerli ve milli bir üründür. Ürünümüzün hem antiseptik olarak; hem de dezenfektan olarak tescillenmiş yerli malı belgeleri bulunmaktadır. Ürün kutusu ve şişesi; özellikle nakliye sırasında ürün içeriğini güneşin ultraviyole ışığından koruyarak; her türlü bozulma ve hasarlanmaya karşı daha uzun süre dayanıklı halde olmasını sağlayacak şekilde mat renklidir.


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır